Heavy Metal :: Forumas :: PiratuSala.lt

Torentai kiekvienam pagal skonį. Rasite filmų, muzikos, žaidimų, programų ir kt. torentų, kuriuos galėsite parsisiųsti nemokamai.

Apie mus

Jaunas ir perspektyvus torentų tinklalapis turintis vienintelį tikslą, suburti didelę ir darnią žmonių bendruomenę, kurie nori ir su malonumu dalinasi savo turimais failais. Tad jei nerandi sau vietos, prisijunk prie mūsų bendruomenės ir padėk mums siekti tikslo kartu.

Išsižadėjimas

Nei vienas failas, kurį matote šioje svetainėje, nėra nei talpinamas, nei laikomas svetainės serveryje. Visos nuorodos yra paskelbtos puslapio vartotojų bei lankytojų tik mokslo bei švietimo tikslais ir jokiais kitais. Puslapio administracija ar kiti atsakingi asmenys neprisiima atsakomybės už svetainės vartotojų talpinamą informaciją, įskaitant nuorodas, pasisakymus, temas ir visa kita, kiekvienas vartotojas už savo veiksmus atsako pats. Plačiau...
 
Heavy Metal
 
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą   printer-friendly view    Forumo pradžia -> Pabendraukim -> Apie muziką
Autorius Pranešimas
(nežinomas)


Naudinga: +1
Nauja žinutėĮkelta: 2011-08-02 17:26    Pranešimo tema: Heavy Metal Atsakyti su citata

Heavy Metal (liet. sunkusis metalas) – XX a. 8-ajame dešimtmetyje išsivysčiusi muzikos kryptis, pasižyminti skambesio šiurkštumu bei itin dideliu atlikimo meistriškumu. Plačiąja prasme „Heavy metal“ vadinami visi metalo muzikos stiliai,[reikalingas šaltinis] siaurąja prasme – tik klasikinis heavy metal muzikos variantas, dažniausiai vadinamas tradiciniu metalu. Naudojami instrumentai – elektrinės gitaros, mušamieji, kai kada – klavišiniai instrumentai, pastaruoju metu atsiranda Heavy Metal grupių, naudojančių vien kamerinius instrumentus (Apocalyptica) ar balsą (Dokaka).
Heavy metal populiarumo pikas buvo XX a. devintas dešimtmetis, tuo metu susiformavo ir dauguma dabar esančių subžanrų.
Turinys
Pagrindą Heavy Metal atsiradimui padarė daugelis alternatyvių Rock ir Blues, Blues rock bei Prog rock grupių, ypač didelę įtaką padarė tokios Hard rock grupės, kaip Deep Purple ir Led Zeppelin. Tarp kitų, stiliui įtaką padariusių grupių, verta paminėti Nazareth, The Doors[reikalingas šaltinis], The Rolling Stones, Uriah Heep, UFO.
Ankstyvasis Heavy Metal dažniausiai siejamas su Europos ir, ypač Anglijos grupėmis, tokiomis, kaip Black Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden, vienintelė ryškesnė išimtis – Australijos grupė AC/DC[reikalingas šaltinis].
8-ojo dešimtmečio pabaigoje – 9-ojo dešimtmečio pradžioje Heavy Metal supratimas Europoje ir JAV išsiskyrė: pastarojoje šalyje iki šiol Heavy Metal priskiriami tokie Glam rock atlikėjai, kaip KISS, Alice Cooper, Bon Jovi ir pan., kai europinis Heavy Metal supratimas yra daug kategoriškesnis, pagal jį daugelis stiliaus pradininkų, pvz., Black Sabbath priskiriama Hard rock stiliui, o pirmąja Heavy metal grupe laikoma Judas Priest.

Muzikos stiliai

Heavy Metal skirstymas yra labai sąlyginis, pagrįstas atlikimo pobūdžiu bei pačių grupių ideologija, tad tą pačią grupę neretai galima priskirti keliems stiliams iškart. Kai kurios grupės groja pakankamai savitą muziką, kad jas būtų sunku priskirti vienam ar kitam stiliui.
Pagal atlikimo pobūdį išskiriamos kryptys:
Klasikinis Heavy Metal
Speed metal – itin greitu ir technišku atlikimu išsiskirianti kryptis.Thrash metal – sudėtinga ritmika išsiskirianti kryptis.Nu metal – daug Hip hop elementų turinti kryptis.Industrial metal – techno muzikos elementų turinti kryptis.
Death metal – itin šiurkšti ir techniška Thrash metal atmaina.Grindcore – kraštutinai šiurkšti, Hardcore elementų turinti Death metal atmaina.
Doom metal – melodinga, simfoninės muzikos elementų turinti kryptis.
Progressive metal – kryptis, pasižyminti sudėtinga bei nestandartine kompozicija, reikalaujanti ir aukšto instrumentų valdymo lygio.
Symphonic metal - daug klasikinės muzikos elementų turinti kryptis, dažni moteriški vokalai
Folk metal - naudojami liaudies instrumentai, folklorinės muzikos motyvai
Pagal ideologiją išskiriamos kryptys:
Power metal – dainos apie didvyrius, senovę ir t. t.Black metal – dažniausiai antireligiją, mizantropiją ir nihilizmą apimanti srovė.
Goth metal – Fantasy ideologija, mistika.
Pagan metal - pagonybė, folkloras, mitologija, istorija
White metal (Christian metal, krikščioniškas metalas) – religingi tekstai.
Pop metal (Glam metal, Hair metal) – Pop Rock atmaina, prie Heavy Metal priskiriama tik JAV.
Vizualiniai elementai ir subkultūra

Pagrindinis straipsnis – Metalistai.

Judas Priest su tipine apranga

Daugumą metalo grupių vienija aprangos stilius. Tradicinis metalo muzikos atlikėjų garderobas susideda iš juodos odos striukių, švarkų, ilgų batų ir kelnių puoštų metalinio blizgesio spygliais bei kitokios formos metaliniais aksesuarais kaip diržas šoviniams. Taip pat vienas iš atributų yra įvairūs pakabukai, ypatingai yra populiarus germaniškasis kryžius. Šio apsirengimo stiliaus pradininku laikomas dainininkas Rob Halford iš grupės Judas Priest, kuri daugelio kritikų ir muzikologų įvardijama kaip metalo muzikos pradininkė. Šiuo metu Rob Halford'as teigia, kad tokį stilių pasirinkti jį paskatino iš gėjų kultūros atsinešta mada dėvėti ekstravagantiškus odinius drabužius bei kitą tuo metu tarp Didžiosios Britanijos homoseksualų paplitusią atributiką.[reikalingas šaltinis] Tiesa ne visi sutinka su šia sunkiojo metalo aprangos mados kilme, nes paradoksaliai pati sunkiojo metalo kultūros filosofija propaguoja neapykantą įvairioms seksualinėms mažumoms bei heteroseksualaus vyro įvaizdį. Taip pat vienas iš metalo muzikai būdingų atributų yra ilgi plaukai. Šiuo metu naujųjų metalo grupių įvaizdyje dabar vis dažniau dominuoja jaunatviškesnis bei kasdieniškesnis apsirengimo stilius, kurį sudaro marškinėliai, džinsai ir kiti atributai. Taip pat daugelis grupių naudoja grimą bei kaukes. 
GytisUž pagalbą vystant piratų salą. 7


Naudinga: 0
Nauja žinutėĮkelta: 2011-08-02 19:26    Pranešimo tema: Atsakyti su citata

Na nelabai supratau šios temos naudos... Tačiau kadangi šis muzikos stilius man prie širdies... Nieko prieš neturiu.. :)
 
Gytis yra atsijungęs  Peržiūrėti vartotojo profilį Send private message
(nežinomas)


Naudinga: 0
Nauja žinutėĮkelta: 2011-08-02 20:59    Pranešimo tema: Atsakyti su citata

ce aprasimas apei ta stiliu as irgi ji mekstu
 
GytisUž pagalbą vystant piratų salą. 7


Naudinga: 0
Nauja žinutėĮkelta: 2011-08-02 21:48    Pranešimo tema: Atsakyti su citata

Na paskaitęs supratau kad aprašymas :-) tačiau nieko neujo neišgirdau... :-) jau beveik metai organizuoju muzikinius renginius ir teko susidurti asmeniškai su tokio stiliaus grupėmis... :-) taigi, susipažinau su tuo asmenine patirtimi.. :-)
 
Gytis yra atsijungęs  Peržiūrėti vartotojo profilį Send private message
BORTUKAS 7


Naudinga: +1
Nauja žinutėĮkelta: 2011-08-11 22:31    Pranešimo tema: Atsakyti su citata

Jai neklystu pamenu dar buvo (Thrash metal) rodos? As tu metu metalistas buvau,dar foto turiu bet siais laikais niekam nerodyciau :-D , dzincofke be rankoviu grandinelem ir visokiom kniedem apkalta,geri laikai buvo :innocent:
sisip buvau (SLAYER) gerbejas kuris nesiojo maikute su ju grupes atvaizdais :-D

 
BORTUKAS yra atsijungęs  Peržiūrėti vartotojo profilį Send private message Skype
(nežinomas)


Naudinga: 0
Nauja žinutėĮkelta: 2012-09-24 05:21    Pranešimo tema: Atsakyti su citata

skaitau,kad labai mažai yra įkeliama rimtų,gerų grupiu... :sorry:
 
(nežinomas)


Naudinga: 0
Nauja žinutėĮkelta: 2014-09-13 14:22    Pranešimo tema: Atsakyti su citata

Geros info sužinojau, bet kai kur jau girdėta. :-)
 
xerex 6


Naudinga: 0
Nauja žinutėĮkelta: 2014-10-30 16:38    Pranešimo tema: Atsakyti su citata

As galeciau ikelt tokiu kaip Disturbia, Guano apes P.O.D. ir pan bet tolkas jei ikeli ir vienas zmogus teparsisiuncia :-(
 
xerex yra atsijungęs  Peržiūrėti vartotojo profilį Send private message Skype
deuce


Naudinga: 0
Nauja žinutėĮkelta: 2016-08-02 00:14    Pranešimo tema: Atsakyti su citata

Manau, kad Lietuvoj visa sunkioji muzika merdi. Apskritai, naujų gerų grupių nėra tiek daug, o visoms geroms grupėms 25+ metų....
 
deuce yra atsijungęs  Peržiūrėti vartotojo profilį Send private message
Rodyti pranešimus:   
Pradėti naują temą   Atsakyti į pranešimą   printer-friendly view    Forumo pradžia -> Pabendraukim -> Apie muziką Visos datos yra GMT Automatiškai nustatyti vasaros laiką
Puslapių 11

 
Pereiti į:  

Jūs negalite rašyti pranešimus šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimus šiame forume
Jūs negalite ištrinti savo pranešimus šiame forume
Jūs negalite dalyvauti apklausose šiame forume